0 332 512 41 41
0 544 512 41 41
08:30 - 17:30 *Tüm günler.

Sık Sorulan Sorular Anasayfa Sık Sorulan Sorular

Kimler ehliyet alabilir?

İlkokul mezunu veya orta terk olanlar, İlköğretim mezunu olanlar, Lise mezunu veya öğrencisi olanlar, Üniversite mezun veya öğrencisi olanlar. 18 yaşını doldurmuş herkes ehliyet alabilir

Otomobil Kullanmak için hangi tip ehliyet gerekir

B sınıfı Ehliyete sahip olan bir sürücü Otomobil, Kamyonet, Moped ve ATV kullanabilir.

Ehliyet sınavı nasıl olur ?

Önce 50 soruluk Teorik Sınava girilir ve en az 35 soruya doğru yanıt vererek 70 puan almak gerekir. Daha sonra 35 dakika süren son derece seçici bir Direksiyon Sınavına girilir. Direksiyon sınavında yokuşta kalkış yapabilmek, 25 metre geri geri gidebilmek ve iki araç arasına park edebilmek gerekir.

Motosiklet ehliyeti nasıl alınır ?

Motosiklet eğitimlerine teorik bilgilendirme ile başlanır. Teorik eğitimlerde motosikletler ve koruma ekipmanları tanıtılır. Daha sonra trafiğe kapalı alanda 12 saat temel sürüş ve hakimiyet eğitimi verilir. Hakimiyet eğitimi tamamlanınca 1 saat akan trafikte sınav provası yapılarak eğitimler tamamlanır.

Kamyon TIR ehliyeti nasıl alınır ?

Tır kullanabilmek için ise C sınıfı ehliyet aldıktan sonra CE sınıfı ehliyet almanız gerekiyor. C sınıfı ehliyet için Remork takılmamış bir çekici ile eğitim alarak sınava girmeniz gerekiyor. CE sınıfı ehliyet alırken ise aynı aracı arkasına takılan bir Remork ile birlikte kullanabilmelisiniz. C ve CE sınıfı ehliyet alabilmek için 21 yaşını bitirmiş olup, 22 yaşından gün almış olmak gerekiyor.

Otomatik sınav ehliyeti nedir ?

Otomatik vites ehliyeti aldığınızda, ehliyet aldığınız sınıf kapsamında sadece otomatik vitesli araç kullanabilir, manuel vitesli araç kullanamazsınız. Ancak daha sonra yine kursa müracaat ederek ehliyetinizi manuel vites ehliyetine çevirebilir ve böylelikle o sınıfa dahil olan bütün araçları kullanabilirsiniz.

0 332 512 41 41
0 544 512 41 41
08:30 - 17:30 *Tüm günler.